Самі перші годинники - сонячні Коротко про нас

Сонячний годинник на греко-католицькій	
єпископській резиденції в Ужгороді Сонячний годинник у с.Підгірці Львівської області Сонячний годинник на стіні костелу Воздвиження Святого Хреста у м.Чернівці Сонячний годинник на стіні храму в Збаражі Сонячний годинник на ротонді фонтану «Самсон м.Київ» Сонячний годинник на будинку «Пір року» у Львові Сонячний годинник на костелі м.Берегово Закарпатської області

Будинок пір року

У Львові, на вулиці Вірменській, є цікава будівля під №23. Вона називається «Будинок пір року» (Іл. 19). Скульптурний декор фасаду будинку виконаний скульптором Гавриїлом Красуцьким. Рельєф алегорично зображує чотири пори року з цитатами Вергілія. На фасаді будівлі є своєрідний сонячний годинник. У центральній ніші - скульптурне зображення бога часу Хроноса.

Хронос долонею підтримує півкулю, яка, власне і є сонячним годинником - проведена через центр вертикальна смуга з написом «Біпеа Іосі» визначає полуденну лінію, а стрижень в центрі відкидає тінь, тим самим, визначаючи час (Іл. 20).

Розмітка на сонячному годиннику відсутня. Тому за годинником можливе точне визначення лише справжнього сонячного полудня, коли тінь перетинає вертикальну лінію.

Місце знаходження: м.Львів, вул. Вірменська, будинок 23.

Час побудови: XIX ст.

Координати: 49о50’35»И, 24°01’56» Е.Варто знати...

Найвідоміші годинники Києва

Цікаві факти про годинник


Фестиваль ковалів: у Миргороді встановили сонячні годинники в пам'ять про загиблих майстрів

Сонячний годинник в Ужгороді

Сонячний годинник на Херсонщині

Сонячний годинник у Черкаси

Квітковий годинник


Наші друзі