Самі перші годинники - сонячні Коротко про нас

Сонячний годинник на греко-католицькій	
єпископській резиденції в Ужгороді Сонячний годинник у с.Підгірці Львівської області Сонячний годинник на стіні костелу Воздвиження Святого Хреста у м.Чернівці Сонячний годинник на стіні храму в Збаражі Сонячний годинник на ротонді фонтану «Самсон м.Київ» Сонячний годинник на будинку «Пір року» у Львові Сонячний годинник на костелі м.Берегово Закарпатської області

Місце та час створення

У давнину сонячні годинники були надзвичайно популярні (адже інших варіантів ще не було) — їх робили не тільки на землі, але також на стінах – особливо на святинях, переважно всіляких храмах присвячених сонячним богам (відповідальним за хід сонця, а значить і за хід часу). Врешті, подекуди, зводили велетенські мури, які кидали тінь, і після неї точно взнавали час.

Такий велетенський сонячний годинник до сих пір знаходиться в Індії, в місті Джайпурі (на сьогодні перебуває під особливою охороною ЮНЕСКО).

Сонячний годинник у Джайпурі такий: посередині є мармурові сходи заввишки 18 м, а по обох їх боках камінні луки з поділкою. До якого з них сягала тінь, така була година.

Однак такі сонячні годинники мають і свої суттєві недоліки. Вони не працюють уночі, а також у хмарні дні. Хоча серед ночі ще якось можна було дати собі раду спробами визначити час по зірках, а от у хмарні дні годину визначити було неможливо.Варто знати...

Найвідоміші годинники Києва

Цікаві факти про годинник


Фестиваль ковалів: у Миргороді встановили сонячні годинники в пам'ять про загиблих майстрів

Сонячний годинник в Ужгороді

Сонячний годинник на Херсонщині

Сонячний годинник у Черкаси

Квітковий годинник


Наші друзі