Самі перші годинники - сонячні Коротко про нас

Сонячний годинник на греко-католицькій	
єпископській резиденції в Ужгороді Сонячний годинник у с.Підгірці Львівської області Сонячний годинник на стіні костелу Воздвиження Святого Хреста у м.Чернівці Сонячний годинник на стіні храму в Збаражі Сонячний годинник на ротонді фонтану «Самсон м.Київ» Сонячний годинник на будинку «Пір року» у Львові Сонячний годинник на костелі м.Берегово Закарпатської області

Технічні характеристики

Сонячний годинник складається з двох елементів: кадрана — плоскої поверхні з нанесеними на неї часовими розподілами (циферблатом) та гномона — прямого стрижня, закріпленого на кадрані. Гномон відкидає тінь від Сонця на циферблат. Тінь працює за аналогією зі стрілкою як в звичайних годинниках. За тим жепринципом імпровізований гномон використовується для визначення географічної широти і довготи, де потрібно визначення сонячного часу та місцевого полудня. Сонячний годинник показує не місцевий середній час, а справжній сонячний.

Якщо треба визначити місцевий час, то необхідно коригувати і зрушувати значення циферблата, оскільки полудень може на годину-дві відрізнятися від місцевого. Запорука правильного визначення часу – це правильно зорієнтований у просторі годинник.



Варто знати...

Найвідоміші годинники Києва

Цікаві факти про годинник


Фестиваль ковалів: у Миргороді встановили сонячні годинники в пам'ять про загиблих майстрів

Сонячний годинник в Ужгороді

Сонячний годинник на Херсонщині

Сонячний годинник у Черкаси

Квітковий годинник


Наші друзі