Самі перші годинники - сонячні Коротко про нас

Сонячний годинник на греко-католицькій	
єпископській резиденції в Ужгороді Сонячний годинник у с.Підгірці Львівської області Сонячний годинник на стіні костелу Воздвиження Святого Хреста у м.Чернівці Сонячний годинник на стіні храму в Збаражі Сонячний годинник на ротонді фонтану «Самсон м.Київ» Сонячний годинник на будинку «Пір року» у Львові Сонячний годинник на костелі м.Берегово Закарпатської області

Василіанський монастир

У двох кілометрах на південь від Підгорецького замку розташований Благовіщенський монастир чину Святого Василія Великого (Іл. 4).

Вертикальний сонячний годинник знаходиться на південній стіні храму. Годинник був оглянутий автором 01.10.2015 року. Розмір годинника близько 1,5 м. Годинні лінії відсутні, є позначки римськими цифрами від VI ранку до IIIІ дня за 12-годинною шкалою, виконані прорізами в штукатурці стіни (Іл. 5).

Гномон виготовлений з металу, вид - полярний, підстава направлена на північний полюс світу. Довжина стріли – близько 60 см. Вісь «підстава гномона - значення 12 годин», можливо, вертикальна. Цифри на проміжках VII-VIII, Х-ХІ, І-ІІ, ІІ-ІІІ нанесені нерівно¬мірно, ймовірно, як через вплив «людського фактора», так і через деякий поворот стіни храму на схід. Сонячний годинник, як і годинник в с. Підгірці, показує істинний міс¬цевий сонячний час. За світлиною, знятою 1 жовтня 2015 року о 16:33 літнього київського часу (ЛКЧ) видно, що годинник показує час правильно (без врахування літнього часу) – тінь від стрілки розташована між цифрами «ІІІ» і «ІІІІ», ближче до цифри «ІІІІ» (Іл. 6).

Місце знаходження: Благовіщенський монастир чину Святого Василія Великого (Василіанський монастир), с. Підгірці, Львівська обл.

Час побудови: 1706-1750 (храм), на місці давньоруського монастиря, зруйнованого в 1241 р. татаро-монголами.

Координати: 49055’36»І4, 24°58’16»Е.Варто знати...

Найвідоміші годинники Києва

Цікаві факти про годинник


Фестиваль ковалів: у Миргороді встановили сонячні годинники в пам'ять про загиблих майстрів

Сонячний годинник в Ужгороді

Сонячний годинник на Херсонщині

Сонячний годинник у Черкаси

Квітковий годинник


Наші друзі